Na Okoř je cesta

Pokud jste vyznavači cyklistických závodů, možná již tuto trasu znáte. Vede tudy totiž oblíbený závod Author Pražská 50, který se koná každý rok na podzim. I mimo termín závodu jde ale o krásnou trasu, kterou si užijete jak na horském kole tak na gravelu.

Trasa navíc nabízí možné zkrácení i prodloužení, takže záleží jen na vaší náladě, kondici a počasí…

Délka: 50 km
Převýšení: 930 m
Terén: MTB, Gravel

Stáhnout GPX soubor
Zobrazit na Mapy.cz

Začínáme v pražských Dejvicích, v areálu ČVUT. A hned na úvod je tu připraveno několik solidních stoupání, na kterých se dobře rozhýbete. Z Horoměřic je to ale poměrně rovina až do Zákolan, kde čeká další velmi prudký kopec. Můžete se mu ale vyhnout, pokud cca v 1/3 trasy zvolíte cestu na Okoř po silnici. Ovšem to vám nedoporučujeme, delší trasa mezi lesy a loukami je úžasná.

Samotný hrad Okoř se nachází za polovinou trasy a můžete se tu občerstvit v restauraci na blízkém parkovišti. Nečekejte gastro zážitek, ale Kofolu a polévku tu mají 😉 No a pak už hurá zpět do Prahy, za Tuchoměřicemi čeká předposlední stoupání, navíc v terénu, ale po něm zase naopak skvělý lesní úsek v Divoké Šárce. Na závěr si nechte ještě trochu sil, 2 km před koncem je poslední a poměrně krátký, ale zabijácký kopec.

Po celé délce trasy se střídá asfalt s lesními a polními cestami, jen krátké úseky vedou středně těžkým terénem. Bez problémů proto můžete vyrazit nejen na horském kole, ale také na gravelu, pro který je tento výlet jako dělaný.