SOuLmate & Mikro cafe

Každá správná cyklistická vyjížďka musí mít nějaký cíl. Dnes tu pro vás máme tip na skvělou víkendovou kavárnu kousek od Sedlčan.

Každá správná cyklistická vyjížďka musí mít nějaký cíl. Pro mnoho cyklistů je tím cílem dobrá káva. Dnes tu pro vás máme tip na skvělou víkendovou kavárnu kousek od Sedlčan, kam se rozhodně vyplatí zajet!

Námi popsaná trasa vede z Prahy a je určená především pro gravel. Pro silničkáře je možné trasu mírně upravit a vynechat některé terénní úseky.

Délka: cca 140 km (z Prahy)
Převýšení: 1500 m
Terén: Gravel, Silnice

Trasa na Stravě
Trasa na Mapy.cz
Zobrazit místo na Mapy.cz

Začínáme na oblíbeném startovacím místě pro trasy na jih od Prahy, u kavárny Periferie Café. Branická kavárna má vše, co pro začátek i konec jízdy potřebujete – dobrou kávu i pivo 😉 Takže dopít kávu, dojíst dort a vyrazit…

Prvních 30 km je zcela rovných, pojedete podél Vltavy až do Štěchovic. Tady se ale začne cesta vlnit až na celkových 1.500 metrů celkového převýšení. Nejde tedy o úplně jednoduchou vyjížďku.

Poté co objedete vodní nádrž Slapy a překonáte Vltavu po Cholínském mostě jste již kousek od Dublovic, malé vesničky ve které sídlí kavárna SOuLmate & Mikro cafe. Počítejte s další náloží kofeinu a sacharidů, např. ve formě skvělého tiramisu. Jen pozor, mají otevřeno pouze o víkendech, proto si před cestou ověřte aktuální provozní dobu!

Cesta zpět přes Sedlčany do Týnce nad Sázavou je úžasná, budete se kochat výhledy na nádhernou českou krajinu. A pak už šup směrem na Průhonice, odkud je to do Prahy jen kousek. Na závěr pak nevynechejte opakovanou zastávku v Periferii 😉